Autor Wątek: Regulamin  (Przeczytany 255 razy)

Rascal

  • Zły Admin
  • Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 57
    • Zobacz profil
Regulamin
« dnia: Wrzesień 08, 2014, 17:02:41 »
1.
Zarejestrowani użytkownicy mają obowiązek stworzenia zapisu, a po jego akceptacji do czynnego udziału w fabule.

2.
Surowy zakaz blokowania postaci innego użytkownika. Jeśli nie masz czasu aby odpisywać, nie bierz udziału w fabule.

3.
Fabuła forum opiera się na tematyce luźnej, fantastycznych.

4.
Możliwy jest jeden atak w poście na jednego użytkownika oraz jeden unik; Jeżeli atakują Cię 3 osoby możesz wykonać 3 ataki.

5.
Ataki i uniki podczas walk, oraz polowania piszemy w czasie niedokonanym, przykłady:
"Odskoczył w bok, mając nadzieję na uniknięcie ataku."
"Cisnął potężną kulą ognia w jego stronę licząc na to, iż trafił."
"Rzucił się wprost do jego szyi, chcąc udusić przeciwnika." (w przypadku Demona Wilka/Kota)

6.
Pamiętaj, że jest to forum fabularne, tak więc wszelakie rany i uszczerbki na zdrowiu obowiązują w każdej lokacji.

7.
Dopuszcza się edycję postów fabularnych zanim pojawi się kolejny, napisany przez innego usera. Nie możesz również edytować postu, gdy zostaną odjęte/dodane zań punkty HP, przedmioty. Nie dotyczy poprawy błędów: Ortograficznych, interpunkcyjnych, logicznych itd...

8.
Odradzamy pisania "przyszedł/wyszedł", albowiem w jednym poście mają się znajdować co najmniej 3 zdania (Nie dotyczy dialogów). Miło by było zobaczyć opis odczuć postaci i/bądź opis terenu, pogody, etc.

9.
Podczas akcji złożonych (czyt. walk, polowań), w których bierze udział więcej niż 3 osoby, należy uważnie śledzić rozwój akcji. Jeżeli napiszesz wiadomość o podobnej treści, którą stworzył przed Tobą ktoś inny, musisz ją natychmiastowo zmienić, bądź poprosić moderatora/administratora o usunięcie.

10.
Dopuszczalne są w fabule lekkie formy erotyzmu, jednakże zachowaj umiar i nie twórz pornografii, gdyż nie jest to forum dla zboczeńców, a przebywające tu osoby w większości nie są pełnoletnie; Za niesmaczne i nieodpowiednie treści będą leciały bany bez ostrzeżenia; Polecamy na początku posta napisać wyraźne "+18".

11.
Surowy zakaz atakowania postaci na jej terenie. Ma to być w pewnej mierze sanktuarium, w którym przeciwnicy odpoczywają i leczą rany. Nie dotyczy to sytuacji, kiedy musisz się bronić po wtargnięciu na teren wroga.

12.
Zabrania się atakowania postaci, która dawno opuściła teren, bądź skryła się w niedostępnym miejscu. Zakazane jest również odkopywanie akcji, gdy ta już się zakończy.

13.
Należy zwracać uwagę na otrzymywane obrażenia. Podczas walki, administratorzy oceniają celność ataku oraz ilość HP jaką on zabiera.

14.
Podczas walk należy zwracać uwagę zarówno na statystyki, jak i moce, wielkość, wagę.

15.
Surowy zakaz bytowania postacią niepokonaną, tu: Bez emocjonalna, nie czująca bólu, obojętna na wszelakie obrażenia.

16.
Na forum można zabijać jedynie posiadając uprzednio pozwolenie właściciela postaci, bądź administratora. Powyższa reguła nie dotyczy kary śmierci narzuconej przez ''wodza na zdrajcę klanu''.

17.
Nie pisz za kogoś. Zakazane jest tworzenie postów w których rozpiszesz się co robi druga osoba - tylko i wyłącznie ona o tym decyduje.

18.
Nie pisz emotikon w fabule jako wskaźników nastroju, ten trzeba dokładnie opisać.

19.
Surowy zakaz przebywania w dwóch (i więcej) miejscach na raz.

20.
Nie jesteś pępkiem świata. Nie proś dniami o rozgrywkę fabularną, po prostu dołącz do już istniejącej. (Wbrew pozorom nie gryziemy)

21.
Żeby usłyszeć czyjąś rozmowę, musisz w tym miejscu już przebywać. Wszelakie posty pod koniec akcji, gdzie zamieszczona będzie informacja o zapoznaniu się z daną sytuacją będą nieważne.

22.
Wiedza użytkownika nie jest wiedzą postaci. Jeżeli nie byłeś/aś przy jakiejś akcji - nic o niej nie wiesz. Dotyczy to również imion postaci, ich specjalnych umiejętności oraz rang.

23.
Zakaz magicznego pojawiania się w miejscu akcji. Gdy na jednym z terenów walczą postacie czwórki użytkowników, Ty nie możesz rzucić wszystkiego i stwierdzić, że "idziesz na spacer", magicznie trafiając w miejsce potyczki. Jest to traktowane jako łamanie tego punktu regulaminu, oraz powyższego. (22)

24.
Przed wszelakimi krwawymi opisami masakrowania czyjegoś ciała należy dopisać wyraźne "+18".

25.
Jeżeli obserwuje Cię postać niewidzialna, nie możesz napisać, iż "masz przeczucie, że ktoś Cię obserwuje".
Jest to traktowanie jako łamanie tego punktu regulaminu oraz 22.

26.
Mocy rangi można używać raz na tydzień.

27.
Moce takie jak: hipnoza, zmniejszone obrażenia, niewidzialność (I tym podobne) mają obowiązek posiadać ograniczenie, czyli ilość postów przez które będą trwały, a po przekroczeniu limitu wygasną. Administracja ma pozwolenie do niezaakceptowania KP, jeśli moce będą przedobrzone.

28.
Obowiązkiem każdego z nas jest wykonywanie wybranego fachu. Nauczyciel powinien uczyć, zielarz tworzyć maści i mikstury, pisarz pisać, i tak dalej.

29.
Zakazane są trwałe rany fizyczne. Nie można wydłubywać oczu, wyrywać uszu, łap, ogona, skrzydeł, czy łamać rogów. Dozwolone jest to jedynie za zgodą właściciela postaci.

30.
Postacie mogą mieć towarzyszy, czyli zwierzęta, które będą nam towarzyszyć w fabule. Nie mogą one być większe od kotowatego i psowatego. Dopuszczalne są istoty takie jak: ptactwo, gryzonie, jaszczurki, węże etc. Nie mogą to być wymyślone stwory takie jak: smoki, gryfy, feniksy, mantykory, duchy etc. Nie mogą oni nam pomagać w walkach, polowaniach itp. Każdy może mieć tylko jedno zwierze.

 

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum
magicznydom legendaryarmy faon ptrsp animezywioly